Mise 001 odstartovala sérii kulturních zážitků s příběhem.                                                     Vyrazili jsme s dětmi do výstavní galerie DOX na výstavu Petra Síse: O létání a jiných snech. Inspirováni jeho knihou Tři klíče jsme vyrazili na procházku Starým městem Pražským potopách černé kočky. Chtěli jsme si prožít příběh knihy a nalézt tajemný dům, ve kterém prožil své dětství sám Petr Sís.

Máme rádi tvoření čehokoliv z čehokoliv. Nejradši ale přetváříme staré v nové. Tentokrát  si děti přinesly z domova své staré oblečení, ze kterého jsme společně vytvořili nové funkční oblečení, tašky, polštáře.

Mise 002 se bohužel neuskutečnila kvůli nouzovému stavu. Měli jsme v plánu navštívit velmi povedenou výstavu prací Jiřího Trnky: V zahradách imaginace a následně si prohlédnout Kutnou Horu z trošku jiné perspektivy.  

GASK nahrál na YouTube alespoň malou náhražku: https://www.youtube.com/watch?v=HrLIXBOnin8 

V prvním roce našich kempů jsme se zaměřili na představení dětem různé způsoby trávení volného času. Pozvali jsme za námi do parku lektory jo-jování, děti si vyzkoušely Graffiti, kouzlily s obrovskými bublinami, jeli jsme na výlet na koloběžkách, prozkoumávali  jsme okolí parku, podlehli kouzlu nedalekého potoka a vše jsme zakončili diskotékou, na kterou si každý musel připravit p svůj taneční playlist. To se na konec ukázalo jako nejnáročnější úkol. 

 V roce 2019 jsme se s dětmi vnořili do příběhu filmu "Ve stínu lovce". Zkoušeli jsme různé aktivity potřebné k přežití v přírodě. Největším hitem bylo rozdělávání ohně pomocí křesadla. Navštívili jsme také zatopený lom Amerika.V dalším týdnu jsme se zkoušeli různá akrobatická čísla. Učili jsme se žonglovat s míčky (které si samy ušily), práskat bičem, chodit na chůdách apod. Odpoledne jsme trávili na procházkách po okolí parku a takév nedalekém potoce a testovali komu dopluje vlastnoručně vyrobená loďka dál.

 V říjnu 2018 jsme uspořádali pro ZŠ Be Open halloweenské setkání rodičů a dětí, kteří společně vydlabali 50 dýní, které jsme poté společně rozsvítili v parku. Nechybělo ani tematické občerstvení v podobě dýňové polévky, koláče a teplého punče.

 V roce 2019 jsme navázali na loňskou akci a rozšířili společné aktivity o tvorbu podzimních a halloweenských svícnů. Na tvoření navazoval kulturní program na téma Světlo. Děti ze ZŠ Be Open nacvičily stínové divadlo, vytvořily videomapping promítaný na budovu školy a na závěr nám kamarád Honza Rieger předvedl žonglování s ohni. Nechybělo samozřejmě následné prosvícení parku vydlabanými dýněmi a úžasnými svícny.

Těšíme se na opět na podzim 2020. Již mámě přichystané další vylepšení.